לקביעת פגישת ייעוץ

עורך דין תאונות עבודה

לצערנו, תאונות עבודה מתרחשות בכל רחבי העולם מידי יום. במסגרת התאונות הללו נגרם לעובד נזק שמהווה תוצאה ישירה או תוצאה עקיפה של עבודתו ואין זה משנה אם מדובר על עובד שכיר או עצמאי. תאונות עבודה כוללות גם מחלות מקצוע ופגיעות "מיקרוטראומה" עליהן נרחיב בהמשך.

תאונות עבודה יכולות לחול במהלך שעות העבודה, בעקבות העבודה, בדרך לעבודה ובדרך חזרה מהעבודה או במהלך טיול, קורס, פגישות מטעם העבודה ומקרים נוספים. יש לציין כי במצבים בהם אירעה התאונה בדרך או בחזרה מהעבודה יבחן הביטוח הלאומי את מסלולו של הנפגע, במילים אחרות – הביטוח יבדוק האם העובד סטה מהדרך. בחלק מהמקרים בהם הביטוח הלאומי מוצא כי העובד עצר למשל בחנות פרחים או במקום אחר הוא עשוי לפסול את התביעה ולטעון שהעובד סטה מדרכו.

מהי מחלת מקצוע ומהי פגיעת מיקרוטראומה?

מחלת מקצוע מוגדרת כמחלה שהתפתחה כתוצאה ישירה מתנאי העבודה והסביבה של העובד. בין מחלות המקצוע ניתן לכלול: מחלות עור שנוצרו בעקבות המצאות אבק וחומרים נוספים באוויר, הרעלות שנוצרו בעקבות חשיפה לחומרים רעילים, שחפת פעילה ולא פעילה, שיתוק ילדים, מחלות קרינה, ליקויי שמיעה ומחלות נוספות. פגיעות מיקרוטראומה מוגדרות כפגיעות קטנות חוזרות שהצטברותן גורמת למחלה של העובד.

קבלת פיצויים מפוליסות הביטוח – עובד שכיר ועובד עצמאי

אדם שנפגע בתאונת עבודה שנגרמה בשל רשלנותו של המעסיק יכול לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את מעסיקו. נוסף על כך, יכול הנפגע לתבוע קבלת פיצויי מפוליסת ביטוח חיים, ביטוח מנהלים או תאונות אישיות. במקרה של תאונת דרכים שמוגדרת כתאונת עבודה זכאי הנפגע לקבל פיצויים בשל נזקי הגוף מחברת הביטוח  (מביטוח הרכב). כמו כן, יכול הנפגע מתאונת דרכים שהתרחשה כתוצאה מרשלנות של רשות ציבורית לתבוע את חברת הביטוח של הרשות הציבורית. במידה שהביטוח הלאומי הכיר בתאונת העבודה זכאי הנפגע לקבל גמלאות לצורך תשלום עבור הטיפול הרפואי, ההחלמה ותהליך השיקום.

כאשר הנפגע מתאונת העבודה הינו שכיר, הוא יקבל את הפיצויים בגין הפגיעה כאשר המוסד הלאומי יגבה מהמעסיק את הסכום ששולם לנפגע למשך 12 ימיו הראשונים. הפיצויים שיקבל השכיר הינם 75% מההכנסה שקיבל ב- 3 החודשים שקדמו לפגיעה חלקי 90 עד למכסה שנקבעה בחוק. מהפיצויים מנוכים תשלומי ביטוח הבריאות, הביטוח הלאומי ומס ההכנסה. לעומת הנפגע השכיר, לא יקבל הנפגע העצמאי פיצויים עבור 12 הימים מיום הפגיעה. הפיצויים שיינתנו לעצמאי מחושבים לפי ההכנסה שלו במהלך שנת המס השוטפת כאשר נגזרים מההכנסה דמי ביטוח עבור 3 החודשים הקודמים לחודש במהלכו העצמאי הפסיק לעבוד.

זכאות לקבלת טיפול רפואי ועמידה מול הוועדה הרפואית

עובד שנפגע בעבודתו יכול לקבל טיפול רק מקופת החולים ולפי ההנחיה של רופא הקופה. הנפגע לא יכול לקבל טיפולים אלטרנטיביים אך רשאי לקבל טיפולי כירופרקטיקה. את ההוצאות עבור פינוי הנפגע באמצעות אמבולנס והעברתו אל בית החולים משלם הביטוח הלאומי.

במידה שהביטוח הלאומי הכיר בפגיעה בתור תאונת עבודה יוכל הנפגע להגיש תביעה שתקבע את דרגת הנכות שגרמה תאונת העבודה. אחרי שהנפגע מגיש את התביעה הוא נשלח על ידי הביטוח הלאומי אל רופאי וועדה, במהלך הוועדה הרפואית נקבע שיעור הנכות. תוצאות הוועדה יקבעו האם הנפגע יקבל תשלום חד פעמי, תשלום זמני או קצבה קבועה. קיימות מספר דרגות נכות כאשר דרגת נכות נמוכה מ- 9% לא תזכה את הנפגע בפיצויים ודרגת נכות שנעה בין 20%- 100% תזכה אותו בקצבה חודשית.

מדוע חשוב לפנות אל עורך דין תאונות עבודה?

הגשת תביעת תאונת עבודה אינה מהווה תהליך פשוט לאיש שכן מעורבים בתהליך מגוון רגשות לא נעימים וחרדה, כאב וחוסר ידע שעלולים לחבל בסיכויי הנפגע לקבל את הפיצויים שמגיעים לו, לכן רצוי מאוד לפנות אל עורך דין תאונות עבודה.

 עורך דין דיני עבודה שצבר ניסיון בתביעות תאונות עבודה יהיה בקיא בחוקי המגן שמכילים את הזכויות והתנאים הבסיסיים שחייב המעביד לספק לעובדיו, הזכויות עוסקות בבטיחות העובדים ובבריאותם.

עורך דין תאונות עבודה יהיה מנוסה בעבודה מול הביטוח הלאומי, ידע אילו טפסים יש להגיש (מסמכים רפואיים, טפסי תביעה, דיסקים של בדיקות רפואיות, חשבוניות וקבלות עבור הוצאות של טיפולים רפואיים ומסמכים נוספים), יוודא שהנפגע ביצע את הבדיקות הרפואיות הדרושות, יכין את הנפגע לוועדה הרפואית ובמקרה הצורך יסייע לנפגע להגיש ערעור או להגיש תביעה בגין החמרת הנכות. כמו כן, ימנע עורך דין תאונות דרכים מצב של התיישנות הזכות להגשת תביעה.

עורך דין תאונות עבודה – כי ייעוץ מקצועי שניתן בזמן יציב אתכם במסלול הנכון

אני מזמין אתכם לפגישת ייעוץ במשרדי, הנני עורך דין נזיקין ותאונות עבודה מקצועי ובעל ניסיון. במהלך פגישת הייעוץ אבחן את כל נתוני תאונת העבודה ואסיק מסקנות. לאחר הפגישה הראשונה אמשיך ללוות אתכם ולסייע לכם בכל הדרוש כך שתדעו כיצד לפעול ותצליחו לקבל הסכום שמגיע לכם.

האמור במאמר זה הנו להשכלה כללית בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מדויק, פרטני, אישי ומחייב

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: