לקביעת פגישת ייעוץ

עורך דין נזקי גוף

נזקי גוף הם מהנזקים החמורים ביותר שיכולים לקרות לאדם שכן גופינו הוא מבצרנו – הבריאות והכשירות שלנו לבצע את כל הפעולות הנחוצות בחיי היום יום הם הדברים הבסיסיים ביותר ואם מישהו פוגע בהם הרי שהוא ביצע עבירה על פי החוק ולכן גופי הממשלה ומוסדות נוספים נכנסים לתמונה.

נזקי גוף יכולים להתרחש בכל מקום, הם בלתי צפויים – אדם יכול לקום בבוקר, להיכנס לרכב ולהיות מעורב בתאונה או להגיע למשרד ולהיפגע מנפילת חפץ כבד. לצערנו האפשריות הקיימות בנושא זה אינן נגמרות. במקרים רבים רצוי עבור האדם שנפגע לפנות אל עורך דין נזקי גוף מיד לאחר הפגיעה. עורך דין נזיקין ידע כיצד לבחון את ההשלכות של המקרה – של הפציעה ושל הנזק הרפואי שנגרם.

עורך דין נזקי גוף – לאן לפנות לאחר הפגיעה?

לרוב, לאחר שאדם נפגע הוא ימצא במצב של בלבול, חרדה וחוסר אונים אך דווקא בשלב זה יש לנסות לפעול באופן פרקטי ולגשת כמה שיותר מהר למוסד לביטוח לאומי שתפקידו לקבוע את מידת הפגיעה והאם האדם שנפגע יהיה מוכר כנכה בעקבותיה. הביטוח הלאומי קובע את אחוזי הנכות ובהתאם להם ניתנים לנפגע קצבה ופיצויים נוספים כמו למשל: קבלת סיוע בבית ומענק חד פעמי. הכרת הביטוח הלאומי בנכותו של הנפגע וקביעת דרגת נכותו יעזרו לו במהלך התביעה נגד הגורם שפגע בו.

עורך דין נזקי גוף – מקרים נפוצים של נזקי גוף

ישנם מגוון מקרים בהם מוגשות תביעות נזקי גוף, נציין 4 סוגים מרכזיים של תביעות:

  1. נזקי גוף שנגרמו בעקות תאונות עבודה – תאונות עבודה יכולות להתרחש במגוון סוגים של עבודות ובעיקר בעבודות פיזיות, אך לא רק. בין התאונות ניתן למנות: פגיעות ממכונות, התמוטטות קיר, נפילת חפץ כבד ותאונות נוספות. אם נקבעה לנפגע נכות או במקרה שהוא נפטר או לא יכל לעבוד יותר יהיה המעסיק האחראי לפגיעה. בחלק מהמקרים אפשר לתבוע עובד אחר במידה שהוא האדם שגרם לפגיעה או להגיש תביעה נגד אדם אחר שלא קשור לעבודה אך היה נוכח במקום וגרם לה.
  2. נזקי גוף עקב רשלנות רפואית – במקרה שטיפול רפואי פגע במטופל וגרם לאיבוד כושר עבודה, נכות, החמרה במצב הקיים או פגיעה אחרת יהיו האחראים המוסד הרפואי, הרופא או האחות שטיפלו במטופל. הפגיעה יכולה להיות תוצאה של אבחון שגוי, תרופות לא נכונות, טעות שנעשתה בניתוח ומקרים אחרים.
  3. נזקי גוף עקב תאונת דרכים – במקרה שאירעה תאונת דרכים שהובילה לפגיעה במצב רפואי, אובדן כושר עבודה או נכות תהיה חברת הביטוח האחראית לפגיעה.
  4. נזקי גוף שנגרמו עקב חוסר בטיחות במרחב הציבורי – נזקים אלו יכולים להיגרם בעקבות נפילה במדרגות שלא נבנו באופן בטיחותי, בשל מדרכה משובשת וכתוצאה מגורמים נוספים, במקרים אלו יהיו האחראים העירייה, בית הקפה, המסעדה או כל עסק אחר בו נגרמה הפגיעה.

חובת ההוכחה

כידוע, המוסד לביטוח לאומי אינו נוהג לחלק כספים לכל אדם שמדווח על פגיעה ובצדק, אם לא חלה על הנפגע החובה להוכיח כי נגרם לו נזק ממקור חיצוני היו מופיעים בפני המוסד אנשים רבים שסבלו מפגיעות עוד לפני המאורע ודורשים פיצויים. כדי למנוע מצבים מסוג זה נקבע כי הנפגע חייב להוכיח שקיים קשר בין הנזק הרפואי שנגרם לו ובין הרשלנות של הפוגע. כדי להוכיח את קיום הקשר צריך הנתבע לקבל חוות דעת מרופא מומחה. הרופא המומחה יבהיר כי קיים קשר ישיר בין הפגיעה ובין הרשלנות הרפואית, יסביר מהו הנזק ומהו הטיפול שדרוש לנפגע. יש לציין כי במקרי תביעה של תאונת דרכים אין צורך בחוות דעת של רופא מומחה.

כאשר יגיע התובע אל בית המשפט יחד עם עורך דין נזקי גוף יהיה עליו להציג מסמכים רפואיים שמעידים על הפגיעה, קבלות עבור ההוצאות של הטיפולים, תרופות שאינן כלולות בסל, ציוד רפואי וכל הוצאה אחרת שכרוכה בפגיעה.

מישהו פגע בגופכם? פנו אל עורך דין נזקי גוף וקבלו סיוע במלחמתכם

תאונות ופציעות בגוף פוגעות במצב הגופני והנפשי ועל כן אין לשקוט ולא לעשות מעשה. אם נפגעתם כתוצאה מרשלנות של צד אחר – בין אם הפגיעה התרחשה בעבודה, ברחוב, בבית החולים או במקומות אחרים חשוב שתפנו אל הביטוח הלאומי ואל עורך דין נזקי גוף מומחה שסייע לנפגעים רבים לקבל את הפיצויים וההטבות שמגיעים להם. אתם מוזמנים לפנות אליי – אל עורך דין אמיר קרן ואסייע לכם לקבל את הפיצויים ואף למקסם אותם.

האמור במאמר זה הנו להשכלה כללית בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מדויק, פרטני, אישי ומחייב

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: