לקביעת פגישת ייעוץ

עורך דין נזיקין

דיני הנזיקין חוקקו במטרה לשמור על הניזוק ולפצות אותו על הנזקים שנגרמו לו כך שהוא יוכל לשוב למצבו הקודם ככל האפשר. ניתן להשוות בין דיני הנזיקין ובין מתן תרופה לחולה – לאדם שנפגע מנזק, באמצעות הפיצויים שניתנים והחוקים שקובעים אילו פעולות מותר לבצע ואילו פעולות אסורות ומהוות גרימת עוולה – דבר שיוביל לתשלום פיצויים, ניתן לשמור על החברה ולרסן פגיעות.

פקודת הנזיקין מכילה את היסודות של דיני הנזיקין, את עוולת הפרת חובה, את עוולת הרשלנות ועוולות פרטניות נוספות שגורמות לנזקים וכלולות בחוקים אחרים. כדי לערוך סדר נקבעו מהן הסיבות שבגינן יכול הנפגע לתבוע פיצויים.

אילו נקודות כלולות בפקודת הנזיקין?

חלקה הראשון של פקודת הנזיקין מפרט את העקרונות שנוגעים בהטלת אחריות. העקרונות תקפים על כל סוגי העוולות.

החלק השני של הפקודה מונה את העוולות, כדי להגיש תביעה צריכות העוולות לעמוד ב- 3 דרישות:

  1. אשמה – התנהגות שגרמה להגשת התביעה צריכה להוות אחת מהעוולות שכלולות בפקודה. כדי לבדוק האם קיימת או לא קיימת אחריות בוחן בית המשפט את המזיק ועד כמה הוא מסוגל לשלוט בתוצאות של מעשיו. דיני הנזיקין מונים מספר רמות של אחריות – הרמה הגבוהה ביותר היא אחריות מוחלטת – במצבים של אחריות מוחלטת אפשר לחייב את המזיק גם אם לא היה מודע ולא יכל לשלוט בתוצאות הפגיעה, במקרים אלו יש לבדוק האם היה מעורב בסיטואציה אדם נוסף שסייע למזיק, במידה שנמצא מזיק נוסף ניתן להפחית ממידת האחריות והפיצויים שיאלץ המזיק לשלם.

         רמה אחרת של אחריות מתייחסת לרשלנות שהיא בעצם אשמה חברתית – במקרים אלו האדם הפוגע לא פעל באופן סביר, בחלק מהמקרים נקבע כי הפוגע ביצע את הפגיעה בכוונה.

  1. קיום קשר של סיבה ותוצאה – יש להוכיח כי הנזק נגרם בעקבות העוולה, כלומר – יש להוכיח כי קיים קשר של סיבה ותוצאה בין השניים. כמו כן, יש להוכיח כי לבית המשפט יש אחריות על ההתנהגות של הפוגע.
  2. נזק – ניתן להגיש תביעה רק אם נגרם נזק.

החלק השלישי של פקודת הנזיקין מפרט מהם הפיצויים, בין היתר – כיצד יש לחשב אותם ועקרונות נוספים.

מהן העוולות הכלולות בפקודת הנזיקין?

פקודת הנזיקין עוסקת ב- 2 סוגי עוולות מסגרת שהן: עוולת הפרה של חובה חקוקה ועוולת רשלנות. כמו כן, מונה פקודת הנזיקין עוולות ספציפיות שמתייחסות להתנהגויות מסוימות, עוולות אלו הינן: תקיפה, נזקים שנגרמו על ידי כלבים, כליאת שווא, הסגת גבול, שליחת יד, הטעיה, מטרדים – לאדם או לציבור, נגישה, אדם שהוביל להפרת חוזה ללא צידוק והפרה של חוזה נישואין. חוקים נוספים הינם: חוק הפיצויים לאנשים שנפגעו בתאונת דרכים, חוק למניעה של מפגעים, איסור לשון הרע, חוק למניעה של הטרדות מיניות, חוק נזיקין אזרחיים, חוק ההגנה על הפרטיות וחוקים נוספים.

נגרמו לכם נזקים? מדוע חשוב לפנות אל עורך דין נזיקין?

אם נגרמה לכם פגיעה ואתם מעוניינים להגיש תביעת נזיקין רצוי שתפנו אל עורך דין נזיקין מומחה ובעל ניסיון. באמצעות עורך דין נזיקין מקצועי תוכלו להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם במשפט, להוכיח כי נגרמה לכם עוולה ולקבל את הפיצויים שמגיעים לכם.

עורך דין שמתמחה בתחום יכיר את החוק על בוריו, יעסוק בתביעות של נזקים לרכוש, תאונות שהתרחשו בצבא,  נזקים שנגרמו לגוף ותחומים נוספים כך שהוא יוכל לסייע לכם בצורה הטובה ביותר, כמובן שאם נגרמה לכם עוולה שגרמה לפגיעה בגוף חשוב שתפנו אל עורך דין נזקי גוף. עו"ד מנוסה יסייע לכם להשיג את כל הניירת הנחוצה שכוללת: ראיות, עדויות ומסמכים נוספים. כמו כן, הוא יעבוד מול הביטוח הלאומי וגופים ממשלתיים אחרים.

פנו אל עורך דין נזיקין מקצועי – כי על נזקים יש לשלם!

אם אתם מעוניינים להגיש תביעת נזיקין תוכלו לפנות אל משרדי, ויחד, לאחר שאבדוק את כל הנתונים הקיימים נפלס את הדרך הנכונה להגשת התביעה במטרה שתקבלו את הפיצויים שמגיעים לכם ותוכלו להשיב את חייכם למוטב.

האמור במאמר זה הנו להשכלה כללית בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מדויק, פרטני, אישי ומחייב

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: