לקביעת פגישת ייעוץ

עורך דין ביטוח

החיים גדושים בסיכונים שלא ניתן לחזות מראש, אירועים שונים וקשים עלולים "לפול" על האדם ביום בהיר ולהעכיר את חייו – לפגוע בנפשו, ברכושו, בקרוביו ובכל איכות החיים. עובדה זו מפחידה ביותר ולכן מחליטים רבים לבטח את עצמם באמצעות פוליסות וביטוחים שונים שמקנים שקט נפשי ככל אשר ניתן. כאשר אדם בוחר לבטח את עצמו בפוליסה מסוימת הוא בעצם משלם לאותה חברת ביטוח שמציעה את הפוליסה סכום חודשי שאמור להגן עליו במידה שיזדקק לכספים בתחום המבוטח.

מה זה פוליסת ביטוח?

הפוליסה היא מסמך שכולל את פרטי ההתקשרות של המבוטח עם חברת הביטוח. בפוליסה מוגדרת ההתחייבות של החברה לשלם פיצויים כספיים במידה שהמבוטח יסבול מנזקים שקשורים אליו ולצד שלישי. הפוליסה מכילה גם את הזכויות והחובות של המבוטח ושל חברת הביטוח, ביניהם: סכום התשלום שעל המבוטח לשלם, סכום הפיצויים שישולמו לו, האנשים שיקבלו פיצויים, תנאי הפוליסה ותוקפה. מכיוון שרוב הפוליסות נערכות על ידי יועצי חברות ביטוח הן כוללות הרבה סעיפים, טעות נפוצה של מבוטחים היא לא לשים לב לסעיפים, בשל כך נערכים דיונים רבים בין המבוטחים ובין חברות הביטוח.

והעולם כמנהגו נוהג – כשחברות הביטוח מתעלמות מחובותיהן

אם היו הדברים פועלים בהתאם להסדרים שנקבעו היה הרבה יותר קל בעולמינו, אך למרות שאנשים רבים מעבירים כספים לפוליסות השונות עלולות חברות הביטוח לסרב לשלם להם בעת הצורך וכדי לעשות זאת הן מציגות טענות שונות. כדי להצליח להתמודד עם החברות ולקבל את התשלומים רצוי לפנות אל עו"ד ביטוח מקצועי.

אויב או אוהב? על ההתנהלות מול חברות הביטוח

בין פוליסות הביטוח השונות ניתן למנות: ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוחי עסקים, ביטוחי דירה, ביטוח רכב, ביטוח לחיות מחמד, ביטוח אחריות מקצועית (מגן על בעלי מקצועות חופשיים מפני תביעות שהתרחשו בתום לב), ביטוח נסיעות לחו"ל, פוליסת ביטוח תאונות אישיות של תלמידים, ביטוח לעסקים וביטוחים נוספים.

כפי שציינו – ברוב המקרים ינקטו חברות הביטוח בדרכים שונות כדי להימנע ממתן תשלומי ביטוח ולהתנער מאחריות, במקרים אלו החברות מקוות שהמבוטח ירים ידיים. בחלק מהמקרים יתאמצו חברות הביטוח להפחית את התשלום שמגיע למבוטח לסכום הנמוך ביותר.

מכיוון שלרוב האנשים אין ידע מקיף ויכולת להתמודד עם חברות הביטוח ולהגיש תביעה הם זקוקים לסיוע מקצועי של עו"ד ביטוח שיודע כיצד להתמודד מול החברות, מכיר את הטריקים שלה ויכול לעמוד מולן ולהוכיח כי המבוטח צודק וכי מגיע לו לקבל את התשלום. כמו כן, יכול עו"ד ביטוח לסייע למבוטח במקרים שהחברה טוענת לאי גילוי, פירוש הדבר הוא שחברת הביטוח דוחה את התביעה בטענה שהמבוטח לא גילה לה פרטים אמתיים כאשר רכש את הפוליסה וכי הפרט שהוסתר השפיע על מצבו.

להלן דוגמה למקרה שאינו תקין: אדם נפטר כתוצאה מחבטה בגופו וקרוביו הגישו תביעה נגד חברת הביטוח. עובדי החברה בודקים את התיק הרפואי שלו ורואים כי כאשר הוא רכש את הפוליסה הוא היה חולה בסרטן אך לא יידע אותם על המחלה. במקרה זה לא קיים קשר בין הפגיעה ובין העובדה שהמבוטח לא יידע את החברה על מחלתו ולמרות ששני הנתונים אינם קשורים ולא צודק לפסול את התביעה נוהגות חברות ביטוח רבות שלא להיענות לתביעות שכאלו.

במצב בו קיים קשר ישיר בין סיבת הפטירה ובין המחלה – כלומר במקרה שהנפטר נפטר ממחלת הסרטן ולא יידע את חברת הביטוח על מחלתו תהיה דחיית התביעה פעולה תקינה.

מה קורה אם חברת הביטוח דוחה את התביעה? האם ניתן להגיש ערעור?

במקרים בהם דוחה חברת הביטוח את תביעת המבוטח או קרוביו (בשל מוות או בשל חוסר יכולתו לתבוע) אין להרים ידיים, עמידה איתנה מול חברת הביטוח והגשת ערעור תוך זמן קצר (כדי למנוע את התיישנות התביעה) יהיו הפעולה הנכונה.

חשוב לציין שאין לפנות לחברת הביטוח באופן עצמאי. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לפנות אל עו"ד ביטוח מקצועי, במידה שהמבוטח יפנה אל חברת הביטוח בעצמו הוא עלול לנסח את נימוקי הדחייה באופן חלקי ולא יוכל להרחיב עליהם בהמשך. מנגד, תוכל לחברת הביטוח לנצל את המצב ולהרחיב על הסיבות שגרמו לדחיית התביעה.

עורך דין ביטוח – אל תתנו לחברת הביטוח לפעול כרצונה – פנו אל משרדי וקבלו סיוע מקצועי

בעזרת עורך דין נזיקין וביטוח שמתמחה בתחום הביטוח יהיה ניתן לתבוע את חברת הביטוח ואף להגיש ערעור במקרה שהתביעה נדחתה בחלקה או בשלמותה. עו"ד ביטוח יכיר את נימוקי חברות הביטוח ואת המניפולציות שהן נוטות לבצע, יסביר למבוטח על זכויותיו ולא יאפשר לחברת הביטוח להרוויח את כספה על חשבונו.

במקרה שאתם מעוניינים להגיש תביעת ביטוח תוכלו לפנות אליי. הידע המקצועי שצברתי בדיני ביטוח וניסיוני הרב יובילו אותנו אל הדרך הנכונה – הדרך הצודקת שבסופה תקבלו את הכספים שמגיעים לכם על פי החוק.

האמור במאמר זה הנו להשכלה כללית בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מדויק, פרטני, אישי ומחייב

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: