לקביעת פגישת ייעוץ

עורך דין ביטוח לאומי

המושג "ביטוח לאומי" מעלה צמרמורת בגבם של רבים ולמרות זאת יש לזכור שמטרתו חיובית. המטרה של הביטוח הלאומי היא לקיים חברה שוויונית שדואגת לחלש ולסייע לו מבחינה כלכלית במקרה של תאונה, נכות, אובדן הכנסה, יתמות, אבטלה, זקנה ומצבים נוספים בהם האדם לא יכול לכלכל את עצמו וזקוק לסכום מינימלי שיאפשר לו לשמור על רמת חיים בסיסית.

הביטוח הלאומי חשוב עבור כל האוכלוסייה – גם עבור אנשים שנהנים מרמת חיים גבוהה מכיוון שהמחר אינו ידוע לאיש וגם האדם החזק ביותר יכול להפוך לחלש ובסך הכל, למרות הקשיים במדינתנו אנו מדינה שמאמינה ושואפת לעזור לאחר ולדאוג לאזרחיה.

הביטוח הלאומי מעניק שני סוגים של גמלאות – הסוג הראשון הוא גמלאות בכסף והסוג השני הוא גמלאות בעין שיכולה להיות למשל: ייעוץ לקשישים, שיקום נכים ושירותים נוספים.

עורך דין ביטוח לאומי – באילו מקרים ניתן לפנות אל הביטוח הלאומי?

ישנם מגוון מצבים בהם ניתן לפנות אל הביטוח הלאומי במטרה לקבל קצבה, להלן 5 מצבים מתוך המקרים בהם יש ואף רצוי לפנות אל הביטוח הלאומי: (*נציין שנית כי קיימים מקרים נוספים)

  1. תאונת העבודה – במקרים בהם אדם נפגע במהלך העבודה, סובל ממחלה שקשורה לעבודתו או נפגע בדרך לעבודה או בחזרה מהעבודה והתאונה הובילה לנכות של 19% לכל היותר הוא יקבל פיצוי חד פעמי מהביטוח הלאומי. והיה והנפגע הגיע לנכות של 20% ויותר הוא יקבל קצבה של נכות קבועה. הנפגע יכול לסבול מנכות זמנית שתוביל לקצבה זמנית או מנכות קבועה שתוביל לקבלת קצבה קבועה. חשוב לציין כי לא משנה אם הנפגע עצמאי או שכיר, הוא יקבל את הקצבה (בהתאם לתנאים) ללא קשר לאשם.
  2. דמי אבטלה – קצבה שניתנת רק לעובדים שכירים שעבדו במקום מסוים במשך חצי שנה לכל הפחות. קצבת האבטלה נקבעת בהתאם לשכר שניתן לפני הפיטורים או ההתפטרות של העובד כאשר הביטוח הלאומי משלם אחוז מסוים עד תקרה מסוימת משכרו הקודם של העובד.
  3. הבטחת הכנסה – המטרה של הקצבה היא לדאוג לכך שהכנסתו של העובד תהיה מינימלית כך שאם העובד לא מגיע לקצבה המינימלית, הביטוח הלאומי יבטיח שהוא יקבל סכום חודשי מינימלי.
  4. מזונות – במקרים בהם האשה לא מקבלת דמי מזונות ישלם הביטוח הלאומי את תשלום המזונות. במידה שידוע היכן נמצא האב או הבעל ניתן לפנות אל ההוצאה לפועל. אם הביטוח הלאומי מתערב הוא רשאי לפנות אל הבעל או האב ולדרוש ממנו תשלום.
  5. קצבת זקנה – קצבה זו משולמת בעת הגעתו של העובד לגיל הפנסיה. אצל הגברים תשולם הפנסיה מגיל 67 ואצל הנשים היא תשולם מגיל 62. יש לציין כי פנסיה לנשים עשויה לעלות לגיל 64. במידה שהעובד שילם לביטוח הלאומי יותר מ-35 שנה יינתן לו סכום גבוה יותר.
  6. נכות כללית – חולים וזקנים מקבלים את הקצבה במידה שדרגת הנכות גבוה מרף מסוים.

עורך דין ביטוח לאומי – איך מקבלים את הקצבה?

ברוב המקרים יצטרכו מקבלי הקצבה לעבור בדיקה של ועדה רפואית, מקרים אלו יכולים להתרחש למשל בעקבות פציעה או מחלה, במצבים אלו תקבע הועדה את מצבו של מבקש הקצבה ואת זכויותיו.

במקרים בהם מבקש הקצבה מחליט להגיש תביעה נגד הביטוח הלאומי עוברת התביעה דרך בית הדין לעבודה ומכאן שרצוי לפנות אל עורך דין ביטוח לאומי ולקבל ייעוץ וסיוע. עורך דין מקצועי ילווה את התובע לאורך כל הדרך ובית היתר ייצג אותו בוועדה הרפואית (במקרים של מחלה, רשלנות רפואית, תאונת עבודה ומצבים נוספים).

וועדה רפואית – תרומתו של עורך דין ביטוח לאומי

הוועדה תכלול רופא והתובע יצטרך להגיש מסמכים רפואיים שמעידים על מצבו הבריאותי ותפקודו. עורך דין ביטוח לאומי ידע כיצד להכין את המבוטח לוועדה שנמשכת מספר דקות בלבד. חשוב מאוד שלא להמתין במקרים שהתביעה נדחית ורק אז לפנות אל עורך דין ביטוח לאומי, המטרה בפנייה המהירה אל עורך דין ביטוח לאומי היא למנוע סחבת מתישה.

במקרים בהם מחליט התובע לערער – פעולה שהוא רשאי לבצע, רצוי שיפנה אל עורך דין ביטוח לאומי שיסייע לו בהגשת הערעור ויכין אותו לוועדה בצורה הטובה ביותר.

מגיע לכם לקבל קצבה מהביטוח הלאומי? פנו לייעוץ אצל עורך דין ביטוח לאומי מומחה

אם מגיע לכם לקבל קצבה מהביטוח הלאומי חשוב שתקבלו תמיכה, סיוע והכוונה. תהליך התביעה רגיש ומורכב ביותר ולכן חשוב שתפנו אל עורך דין שמתמחה בתחום. במידה שתפנו אליי אני מבטיח להעניק לכם ייעוץ מקצועי שיסייע לכם להגדיל את הסיכויים לקבל את הקצבה שמגיעה לכם.

האמור במאמר זה הנו להשכלה כללית בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מדויק, פרטני, אישי ומחייב

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: