לקביעת פגישת ייעוץ

נוטריון בפתח תקווה

נוטריון בפתח תקווה לחתימות ומילוי טפסים

מי אנחנו?

שמי עו"ד מירב קרן. אני נוטריונית בעלת ניסיון רב בביצוע עבודות נוטריוניות מכל הסוגים כגון אימותי חתימה, אימותי תרגום בין השפות עברית ואנגלית, יפויי כח נוטריוניים ועוד.

משרדנו ממוקם באזור התעשייה בפתח תקווה בצמוד לקניון הגדול (חנייה נוחה!)

אנו מציעים שירותי נוטריונים עם זמינות גבוהה ביותר, שירות מקצועי, יעיל ואדיב (הקפה עליי).

ניתן ליצור עמי קשר למשרד בטלפון 03-909-0992 או ישירות לנייד 050-202-9000 ואף לשלוח הודעה בוואטסאפ.

מהו תפקידו של נוטריון?

נוטריון בפתח תקווה הינו עורך דין, המוסמך לאשר, לאמת, להעיד, לערוך מספר רב של מסמכים  משפטיים. החתימה של הנוטריון מתקבלת בעיניו של בית משפט או רשות ממשלתית כלשהי כאישור לעובדת היותו של מסמך כלשהו אותנטי ומקורי, וכך גם באשר לזהות החתומים עליו. סמכויותיו של הנוטריון נקבעות על פי דין במדינת ישראל, אולם במסמכים עליהם הוא חתום ניתן לעשות שימוש כראיות לא רק בבתי משפט בישראל אלא גם בעולם.

למעשה, הנוטריון הוא דמות בעלת השפעה לא מבוטלת שכן הוא מהווה אסמכתא למקוריותם של מסמכים ומסוגל לאמת עובדות מסוימות – ולפיכך לא כל אדם יכול לשמש כנוטריון: על מנת לקבל הסמכה על האדם המעוניין בכך לעבור השתלמות ייעודית שאליה ניתן לגשת אך ורק עם ותק של לפחות עשר שנים בעריכת דין; עליו להיות חבר מן המניין בלשכת עורכי הדין; ועליו להיות אזרח ישראלי אשר מעולם לא הורשע בדין בעבירה שיש בה קלון.

מה בכוחו של נוטריון לעשות?

הנוטריון יכול לאמת את חתימותיהם של מי שחתומים על מסמכים הנחתמים באמצעות ייפוי כוח על מנת לאשר את זהותם. מכאן, למשל, כמעט בכל עסקה בתחומי הנדל"ן או המקרקעין יש צורך ביפוי כוח נוטריוני – מתהליכי רכישת דירה ועד מכירת מגרש.

הנוטריון יכול גם לאשר את האותנטיות של העתקי מסמכים שונים, כגון תעודות לידה, תעודות פטירה, צוואות שלא היו להן עדים ועוד. על מנת לאשר אמיתות של מסמך יש להציג בפני הנוטריון מסמכים מקוריים המעידים על האותנטיות שלו, ואם לא ניתן להמציא את המסמכים המקוריים אזי ניתן לעיתים להסתפק במסמכים אחרים או עדויות על מקוריותו של המסמך.

בנוסף, במקרים בהם עולה צורך להציג מסמך בפני גורם כלשהו במדינה זרה, כגון מוסד או אדם הדוברים שפה זרה, פעמים רבות נהוג לתרגם את המסמך מן השפה המקורית לשפה הדבורה באותה מדינה – וגם כאן הנוטריון הוא הגורם שיכול לסייע בעניין: הוא זה שיכול לאמת את התרגום ולתת למסמך אישור שהוא אכן אותנטי. אגב, ראוי להדגיש כי קיים הבדל בין אישור התרגום הנוטריוני המעיד על נכונות התרגום מחד, ובין אישור הצהרת המתרגם (המאושר על ידי הנוטריון), המעיד על אמינותו ויכולותיו של המתרגם אך לא על נכונותו של התוכן.

כיצד בוחרים נוטריון בפתח תקווה?

נוקשות קבלת תואר הנוטריון אינה מונעת מעורכי דין רבים לשמש כנוטריונים. כיצד תוכלו לבחור את הנוטריון המקצועי והטוב ביותר? הנה כך:

ראשית יש לבדוק שהנוטריון אכן בעל תעודת הסמכה ולכל הפחות עשר שנות ותק בעריכת דין. לאחר מכן, באופן כללי, ככל שהנוטריון מנוסה יותר וחוג לקוחותיו גדול יותר, כן ייטב – משום שנוטריון טוב הוא כזה שיש לו ניסיון עשיר ומגוון ככל האפשר.

זכרו: בכל פנייה לנוטריון, בין אם לצורך אישור תרגום או אימות חתימה, יש להמציא כל מסמך אפשרי שיוכל לסייע לנוטריון לזהות את המעורבים בעניין.

האמור במאמר זה הנו להשכלה כללית בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מדויק, פרטני, אישי ומחייב

משרד עו"ד קרן פרידמן הר-לב ושות' , מציעים שירותי נוטריון בפתח תקווה

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים: